Дома Видео Заслужено: Ова е голот на месецот во Премиер лигата (видео)

Заслужено: Ова е голот на месецот во Премиер лигата (видео)

0

Денес во Премиер лигата беа доделени наградите за месец септември, па беше избран и „голот на месецот“.

Сосема заслужено наградата замина кај Данил Стариџ кој постигна маестрален гол против Челзи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дуел на два „вундеркинда“: Де Лихт против Мбапе (видео)

Холандија ја победи Франција на домашен терен во Лигата на нации, а мечот беше особено инт…