Дома Македонски спорт ЗАСЛУЖЕНО: Митревски МВП на 4. коло од Лигата на шампионите!

ЗАСЛУЖЕНО: Митревски МВП на 4. коло од Лигата на шампионите!

Вакво нешто беше и очекувано после спектакуларниот настап на Никола Митревски за Порто против ПИК Сегед.

Македонскиот репрезентативец е избран за МВП на четвротото коло во Лигата на шампионите.

Митревски во триумфот на Порто запиша 15 одбрани од 32 шута кон неговиот гол, а уште долго ќе се врти неговата спектакуларна одбрана после двојниот цепелин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…