Дома Трансфер зона Запнаа преговорите помеѓу Милан и Мењан, голманот може да замине

Запнаа преговорите помеѓу Милан и Мењан, голманот може да замине

Милан започна преговори со голманот Мајк Мењан за продолжување на договорот, пренесуваат италијанските медиуми.

Мењан е еден од најважните карики во Милан и се етаблираше во еден од најдобрите голмани во Европа.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


27-годишниот голман започа преговори за обновување на договорот со Милан, кој сака да го награди за добрите партии.

Милан му понудил нов договор до 2028 година со плата од 4,5 милиони по сезона, но Французинот бара 6 милиони евра годишно.

Доколку двете страни не најдат заеднички јазик Милан на лето ќе биде спремен да слушне понуди, но не пониски од 70 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …