Дома Фудбал Италија Заниоло со емотивна порака се прости од Рома📷

Заниоло со емотивна порака се прости од Рома📷


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Николо Ѕаниоло и официјално беше промовиран како нов играч на турскиот великан Галатасарај.

Заниоло својата фудбалска афирмација ја доживеа во Рома, но самиот побара трансфер и сакаше да ја промени средината.

Иако замина после расправија со клубот, сепак Италијанецот со емотивна порака се прости од Рома.

„Дојдов кај тебе и ти ме пречека како дома. Направи да напредувам, ми даде шанса која јас се трудев да ја искористам со целото мое срце, секогаш почитувајќи ја историјата што ја претставуваш, борејќи се за твоите бои, потејќи се за дресот секогаш кога го носев.

„Ова патување е составено од уникатни емоции кои ќе ги носам засекогаш, како она на 25. мај минатата година, тој гол, тој пехар… за сите нас. Многу беше кажано, премногу, но сега кога кажуваме збогум, сакам да ви кажам една работа…Ми беше чест. Вечно благодарен“, напиша Италијанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…