Дома Трансфер зона Заниоло пред враќање во Италија: Три клуба во битка за неговиот потпис

Заниоло пред враќање во Италија: Три клуба во битка за неговиот потпис

Астон Вила изгледа нема намера да го откупи Николо Заниоло и тој на крајот од сезоната ќе се врати во Галатасарај, сепак Турција не е дестинација каде што сака да остане.

Желбата на Заниоло е повторно да биде дел од италијанскиот фудбал, а наводно три клуба од Серија А веќе покажале интерес.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Според италијанските медиуми Заниоло во своите редови сакаат да го видат, Фиорентина, Милан и Јувентус. Но, се напоменува дека сите три клуба сакаат позајмица со право на откуп.

Причината за таквата опција е сумата која ја бара Галатасарај за негов целосен трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…