Дома Фудбал Останато Заедно со Чеферин во Скопје пристигнува и Ван Бастен

Заедно со Чеферин во Скопје пристигнува и Ван Бастен

0
van basten

ФФМ во текот на вчерашниот ден објави дека во Скопје ќе пристигне претседателот на УЕФА, Александар Чеферин кој ќе присуствува на отварањето на сместувачкиот капацитет на модерниот тренинг центар „Петар Милошевски“.

Денес беше откриено дека Чеферин нема да биде единственото големо име кое ќе допатува во Скопје, заедно со него ќе допатува и легендарниот Холанѓанец Марко Ван Бастен.

Ван Бастен пристигнува порди неговата функција како директор за техничкиот развој на ФИФА.

Двете големи имиња на европскиот и светскиот фудбал во Скопје ќе пристигнат во четврток.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

НАЈАВА МУНДИЈАЛ: Франција – Ѕвездената генерација на „Галските петли“ атакува на втората титула светски шампион!

Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе …