Дома Фудбал Италија Заврши преодниот рок: Наскоро во Интер четири потписи

Заврши преодниот рок: Наскоро во Интер четири потписи

После завршувањето на преодниот рок италијанските медиуми најавуваат дека Интер ќе се посвети на продолжување на договорот си најважните играчи.

Засега клубот наводно има договор со Лаутаро Мартинез и тој би требало да го потпише договорот после завршувањето на репрезентативните обврски.

Раководството на Интер има намера да го продолжи договорот уште со Марсело Брозовиќ, Николо Барела, Стефан Де Вриј и Милан Скриниар.

Навивачите секако се задоволни од ваквите активности на клубот затоа што станува збор за важни играчи кои би го задржале Интер во врвот на италијанскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…