Дома Трансфер зона Заборавениот Пато во јануари се враќа на голема врата?

Заборавениот Пато во јануари се враќа на голема врата?

0

Поранешниот напаѓач на Милан и Челси, Александар Пато би можел во јануари да се врати на голема врата.

Некогаш една од најголемите надежи во светскиот фудбал “пропадна“, но денеска има само 29 години што многумина неможат да поверуваат бидејќи поминаа барем 10 години откако кариерата почна да му оди во надолна линија.

Пато денеска игра во Кина за екипата Тианјин за која во тековната сезона постигна 15 погодоци во 21 натпревар, а со оглед дека сезона во Кина се ближи кон крајот се поизвесно е дека Пато во јануари ќе се врати во Европа.

Како што пренесуваат италијанските медиуми Пато е голема желба на Милан, кој сака да го ангажира во јануарскиот преоден рок, односно да го врати во своите редови.


Следете го Sportski.mk и на


Истите медиуми пренесуваат дека прва желба е Ибрахимовиќ, но ако не дојде до тој трансфер, тогаш Пато може да се врати во старото јато.

Инаку, Пато во Милан помина пет ипол години во периодот од 2007. до 2013. година.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Само Мбапе би бил пред него: Барселона испраќа понуда за Јовиќ!

Реномираниот британски медиум „Гардијан“ најави дека Барселона во наредните недели ќе ја и…