Дома Трансфер зона Жиру по седум години го напушта Лондон!?

Жиру по седум години го напушта Лондон!?

Челзи за сега по многумина игра иненадувачки натпревари.

Френк Лампард го наследи тимот кој не можеше да купува во летниот трансфер период и легендарниот фудбалер целата своја доверба им ја укажа на академците на тимот од „Стемфорд Бриџ“. За сега тоа му се исплатеше, Челзи по осум кола го завзема петтото место во Премиер лигата, позиција која многумина не би ја прогнозирале пред почетокот на сезоната.

Младиот Абрахам дури постигна осум гола, така да не е чудно што Оливие Жиру не добива подобра минутажа. Французинот одигра само сто минути во Премиер лигата, англиските медиуми пишуваат дека ќе се пресели преку океанот. Наводно, најголем интерес покажал Ванкувер Вајткепс, но Жиру сакал да си оди во Лос Анџелес, Мајами, Чикако или Њу Јорк.

Останува да се види дали наскоро ќе следи трансфер на Французинот од Лондон, градот во кој помина седум години играјќи за Арсенал и Челзи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Пјаниќ и Игуаин заминуваат од Јувентус, се е готово само не е објавено“

Познатиот италијански спортски новинар, Марио Сконцерти тврди дека заминувањата на Миралем…