Дома Видео Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во полуфиналето од Лигата на шампионите каде што ќе се соочи со ПСЖ. Во големото славје на Борусија вчера видовме и една срамна сцена во која во главна улога беше една жена.

По натпреварот Хулијан Бранд сакаше да направи убав гест и да го подари својот дрес на човек кој беше во количка. Фудбалерот дојде до човекот и тргна да му го подаде дресот, но тогаш жената од рака му го зема дресот и со насмевка си замина.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Од инцидентот се појави и видео, па навивачите на Борусија бараат санкција за оваа жена така што нема да и се дозволи повеќе никогаш да влезе на на стадионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…