Дома Фудбал Лига на шампиони Ждреб ЛШ: Сити против Баерн е големото дерби во четвртфинале

Ждреб ЛШ: Сити против Баерн е големото дерби во четвртфинале


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Попладнево во Нион се одржа ждребот за најпрестижното фудбалско натпреварување, Лигата на шампиони.

Ждребот донесе исклучително возбудливи четвртфинални дуели, а најголемо внимание секако привекува дуелот помеѓу Манчестер Сити и Баерн Минхен.

Четвртфинални прови:

Реал Мадрид – Челзи

Интер – Бенфика

Манчестер Сити – Баерн Минхен

Милан – Наполи

Во полуфиналето победникот од помечот Реал Мадрид – Челзи ќе игра против победникот од дуелот Манчестер Сити – Баерн Минхен.

Другото полуфинале ќе го сочинуваат победникот од дуелот Милан – Наполи со победникот од дуелот Интер – Бефика.

Првите натпревари се играат на 11 и 12 април, а реванш дуелите се една недела подоцна, односно на 18 и 19 април.

Финалето оваа година се игра во Истанбул на 10 јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Сон: Се чувствувам одговорен за отказот на Конте

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…