Дома Македонски спорт Мак ракомет Е.Пелистер го купи голманот кој на СП ќе брани против Македонија

Е.Пелистер го купи голманот кој на СП ќе брани против Македонија

Тимот на Еурофарм Пелистер го доведе првото засилување во новата година, тоа е репрезентативниот голман на Египет, Карим Хандави.

Битолскиот тим се одлучи да се активира на трансфер пазарот и да се засилат на голманската позиција. Изборот падна на 32 годишниот голман кој на Светското првенство ќе брани и против Македонија бидејќи Египет е во нашата група.

Во Е.Пелистер Карим доаѓа како слободен ракометар, а официјално ќе биде претставен по завршувањето на Светското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Мукаетов ќе биде претседател на РФМ најмалку до 2025 година!

Македонската ракометна федерација по завршувањето на настапот на нашата репрезентација на …