Дома Македонски спорт Мак ракомет ЕХФ ја казни Македонија со 2.000 евра

ЕХФ ја казни Македонија со 2.000 евра

Maкедонската репрезентација по само еден одигран меч во Дебрецин заработи казна од ЕХФ.

Европската ракометна федерација ја казни македонската репрезентација затоа што во натпреварот против Словенија ракометарите настапиле со различни чорапи.

Така РФМ сега ќе мора да плати 2.000 евра на сметката на ЕХФ. Ќе потсетиме, денес Македонија го игра вториот натпревар на Европското првенство, а противник ќе ни биде селекцијата на Црна Гора.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Реал има список од шест таленти за апсолутна доминација

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а „Марка“ пишува дека веќе е нап…