Дома Трансфер зона Ериксен следната недела се враќа во Милано

Ериксен следната недела се враќа во Милано

Кристиан Ериксен следната недела ќе се врати во Милано за да се види со соиграчите и да направи нови медицински испитувања на срцето.

29-годишниот плејмејкер доби срцев удар на првиот натпревар од ЕП против Финска. Потоа му беше направена операција и му беше вграден електричен дефибрилатор.

Ериксен следната недела ќе се врати во Милано и ќе оди на нови детални испитувања за да се види причината која довела до срцевиот удар.

Веќе е потврдено дека ако Ериксен продолжи да носи дефибрилатор нема да може да игра за Интер, бидејќи правилата во Серија А не го дозволуваат тоа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…