Дома Македонски спорт Мак ракомет Емоции до максимум: „Ој Вардаре Македонски“ згрме во „Јане Сандански“ од Виолета Томовска! (ВИДЕО)

Емоции до максимум: „Ој Вардаре Македонски“ згрме во „Јане Сандански“ од Виолета Томовска! (ВИДЕО)

0

Натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем во СЦ „Јане Сандански“ имаше фантастично отварање за кое се погрижи доајенот на македонската музика Виолета Томовска.

Виолета Томовска пред почетокот на натпреварот ја загреа атмосферата во салата со фантастичната изведба на „Ој Вардаре Македонски“.

Публиката во салата понесена од атмосферата во еден глас ја следеше и се изгледаше навистина фантастично!


Следете го Sportski.mk и на


 

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Видео: Во соблекувалната грми „Македонија, Македонија“

Вечерва Македонија и Словенија одиграа 1:1 во рамките на квалификациите за ЕП 2020. Ова за…