Дома Фудбал Останато Емотивно обраќање на турскиот голман по замјотресот: Ве молам помагајте, тука луѓе yмираат! 🎥

Емотивно обраќање на турскиот голман по замјотресот: Ве молам помагајте, тука луѓе yмираат! 🎥

Легендарниот поранешен голман на Фенербахче и турската репрезентација, а денес тренер на Хатајаспор, Волкан Демирал се огласи прек Инстаграм и побара помош за граѓаните погодени од силните земјотреси на југот на Турција и северот на Сирија.

Демирал во моментот на земјотресот бил во Хатаја, град на самиот југ на Турција и граница со Сирија каде што епицентарот бил најблиску.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Веќе се бројат стотина лица кои ги загубија животите, а материјалната штета е огромна.

„Сите се очајни, тука. Ве молам ситуацијата е многу лоша. Потребна е помош, Боже помогни. Помош! Испратете се што можете. Не е само Хатај и Антакја.

Ве молам во име на Бог, тука луѓе yмираат“, зборуваше низ солзи еден од најпознатите турски фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…