Дома Видео Емотивни видеа: Погледнете како Коби ја учеше својата ќерка Џиџи

Емотивни видеа: Погледнете како Коби ја учеше својата ќерка Џиџи

Синоќа светската јавност ја потресе шокантна вест за смртта на Коби Брајант.

Тој заедно со неговата 13-годишна ќерка Џиџи и уште седумина загинаа во хеликоптерска несреќа за време на патувањето кон академијата Мамба, каде требало неговата ќерка да одигра кошаркарски натпревар.

Џијана која имаше 13 години тргна по стапките на својот татко. Тренираше и ја сакаше кошарката на која и беше максимум посветена. Поради нејзината љубов кон кошарката, но и нејзиниот татко ја викаа „Мамбасита“.

Џиџи со радост ги примаше советите на Коби Брајант, знаејќи дека подобар тренер од нејзниниот татко нема ни да најде.

Погледнете како Коби ја учеше Џиџи да игра кошарка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Се сеќавате на волејот на Зидан? Во БиХ виден поспектакуларен волеј! (ВИДЕО)

Голем дел од поврзасните фанови сигурно се сеќаваат на волејот на Зинедин Зидан во финалет…