Дома Фудбал Англија Емотивна порака на „Црвените ѓаволи“ за својот некогашен фудбалер кој се бори за живот: Мислите наши се со тебе и твоите сакани… (Фото)

Емотивна порака на „Црвените ѓаволи“ за својот некогашен фудбалер кој се бори за живот: Мислите наши се со тебе и твоите сакани… (Фото)

0

Некогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Лиам Милер го преживува најтешкиот период од животот.

Имено, нему му е дијагностициран рак на панкреасот. Милер моментално се наоѓа во САД на лечење, додека поддршка стигнува од неговите соиграчи и тренери.

Овој 36-годишен фудбалер својата фудбалска кариера ја започна во Селтик, а потоа го носеше дресот на Архус, Манчестер Јунајтед, Лидс, Сандрленд, QPR и останати.

Милер го носеше дресот на А селекцијата на Ирска за која во периодот од 2004. година до 2009. запиша вкупно 21 настап и постигна 1 погодок.

На твитер профилот на „Црвените ѓаволи“ е објавена следната порака:

„Мислите на сите нас во Манчестер Јунајтед се со Лиам Милер и неговите сакани“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Англија

Проверете

НЕВЕРОЈАТНО СИЛНИ: Ова е најдобриот состав на играчите кои НЕ се повикани од шпанската репрезентација (ФОТО)

Хуан Лоптеги, селекторот на репрезентацијата на Шпанија вчера ги објави 24 имиња на фудбал…