Дома Фудбал Англија Емери тврди: Уморен сум од шпекуалции, имаме одлични односи со Озил!

Емери тврди: Уморен сум од шпекуалции, имаме одлични односи со Озил!

0

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери категорично ги демантираше наводите на медиумите дека е во лоши односи со првата ѕвезда во тимот, Месут Озил.

Германецот не беше во тимот при победата над Вест Хем, а потоа се појавија шпекуалции дека не е задоволен од позицијата на која е поставен од новит тренер.

И самиот Емери го критикуваше на пресконференција дека мора да игра онаму каде што ќе каже тој, а сега тврди дека е во добри односи со Озил.

„Уморен од постојано коментирање на некои шпекулации. Моите односи со Месут се многу добри, а во мојата професионална кариера, мојата цел е да го натерам секој да се подобри и да го извлечам најдоброто од него“, изјави Емери.


Следете го Sportski.mk и на


„Можеби за прв пат тој е во поинаква положба. Озил не беше со националниот тим и за време на тренингот видов дека е среќен и секојдневно работеше внимателно. Максимално е фокусиран и тренира навистина силно“, додаде шпанскиот стратег.

Изминатите денови медиумите на Островот дури пишуваа дека Озил сака да го напушти Арсенал, но тешко дека ќе најде клуб кој е спремен да му дава толку висока плата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…