Дома Трансфер зона Емери го носи својот миленик во Астон Вила

Емери го носи својот миленик во Астон Вила


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Играчот за врска на Олимпик Марсеј, Матео Гендузи е голема трансфер цел на Астон Вила, пренесува „Екип“.

Раководството на Марсеј потврди дека пристигнала понуда од англиски клуб и дека ја разгледува.

Гендузи играше во Арсенал и добиваше голема минутажа кај Унаи Емери, а кога Шпанецот замина тој се пресели во Марсеј.

Гендузи игра одлично во Марсеј и доби повик за Светското првенство, а Емери сака повторно да го има во својот тим.

Самиот играч дал согласност за трансферот, па сега треба да се договорат двата клуба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…