Дома Трансфер зона „Ел Класико“ за ѕвездата на Њукасл

„Ел Класико“ за ѕвездата на Њукасл


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Голем интерес за ѕвездата на Њукасл, Бруно Гимараеш покажува Реал Мадрид, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Барселона.

Каталонците се во потрага по квалитетен играч за врска кој може да биде наследник на Бускетс, а Чави смета дека Бразилецот би бил идеално засилување.

24-годишниот Бразилец пристигна во Њукасл пред една година за 45 милиони евра, но неговата цена многу порасна со неговите одлични настапи во Премиер лигата.

Барселона ќе има силна конкуренција за неговиот потпис, бидејќи Реал Мадрид го сака Бразилецот како наследник на Тони Крос.

Њукасл сигурно нема лесо да се откаже од својата ѕвезда и за неговата слобода бара 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Белингам ги одбил Челзи и ПСЖ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англиската ѕвезда Џу…