Дома Македонски спорт Елмас, Нестор и Муслиу со посебни признанија пред натпреварот со Италија

Елмас, Нестор и Муслиу со посебни признанија пред натпреварот со Италија

Вечерашниот натпревар помеѓу Македонија и Италија има посебно значење за тројца македонски репрезентативци.

Елиф Елмас, Илија Несторовски и Висар Муслиу вечерва добија признание од Фудбалската федерација на Македонија за одиграни 50 натпревари во националниот дрес.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Се надеваме и по добро ќе ги паметат овие посебни признанија за придонесот во нациоланиот дрес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Манчестер Јунајтед е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на …