Дома Македонски спорт Мак ракомет Еден од најважните ракометари на Вардар пред заминување!

Еден од најважните ракометари на Вардар пред заминување!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Според информациите на хрватскиот портал „24сата“, Куни Моралес ќе го напушти Вардар и ќе се пресели кај поранешните вардарци Дибиров и Чупиќ во ППД Загреб.

Хрватите повикувајќи се на извори од управата на хрватскиот клуб истакнуваат дека Моралес е подготвен да стави крај на епизодата во Вардар и да се пресели во Хрватска.

Најавите се дека Моралес во Загреб би се преселил по завршувањето на сезоната.

Секако дека заминување на Моралес би можело да биде сериозна загуба за Вардар затоа што станува збор за еден од најважните ракометари на македонскиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…