Дома Трансфер зона Европските гиганти се „тепаат“ за Рудигер

Европските гиганти се „тепаат“ за Рудигер

Неколку европски гиганти внимателно ја следат ситуацијата со дефанзивецот на Челзи, Антонио Рудигер.

28-годишниот дефанзивец влезе во последната година од договорот со Челзи, а двете страни се далеку од договор во моментов.

„Сините“ сакаат да го задржат, но Рудигер има високи финансиски барања, па преговорите не течат во добра насока.

Ситуацијата ја следат Реал Мадрид, Тотенхем, Баерн Минхен и ПСЖ, кои сакаат да го донесат дефанзивецот во своите редови како слободен агент следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Марсело го напушта Реал Мадрид во јануари

Капитенот на Реал Мадрид, Марсело го известил раководството дека сака да го напушти клубот…