Дома Видео Евроголот на Асенсио против Интер 🎥

Евроголот на Асенсио против Интер 🎥

Maрко Асенсио вчера постигна гол кој беше вистинско ремек дело.

„Кралевите“ дојдоа до победа против Интер, а Асенсио погоди за 2:0 на десетина минути пред крајот. Неговиот гол сигурно е еден од најубавите оваа сезона во најелитното европско натпреварување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Косоротов со гол од половина терен и донесе реми на Русија 🎥

Полска и Русија одиграа 29:29 во натпревар кој не решаваше ништо во групата, но пресметкат…