Дома Фудбал Лига на шампиони Еве ги можните противници на Вардар доколку го мине второто квалификациско коло

Еве ги можните противници на Вардар доколку го мине второто квалификациско коло

0

Македонскиот шампион Вардар има реални шанси да ја мине втората квалификациска рунда во Лигата на шампионите, а денеска, во 12 часот ќе го дознае името на потенцијалниот противник во наредното коло.

Вардар во првиот меч од второто коло одигра 1:1 во Малме против истоимената екипа и стекна големи шанси за пласман во наредната рунда.

УЕФА, во своето седиште во Нион, денеска ќе ги извлече двојките за третото квалификациско коло.

Потенцијални ривали на Вардар во третото квалификациско коло се: Линфилд или Селтик, Жилина или Копенхаген (1:3), БАТЕ Борисов или Алшкерт (1:1), ИФК (Финска) или Легија Варшава (0:3), односно Зрињски или Марибор (1:2).

Според резултатите од првите натпревари, противник на Вардар во третата рунда ќе биде Марибор, Легија, Копенхаген, БАТЕ Борисов.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе A. V.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ова е најдобриот голман на светот: Во овој момент Каталонците поседуваат „незаменливо чудо“

Марк Андре тер Штеген е најдобриот голман на светот. Така барем тврди дефанзивецот на Барс…