Дома Фудбал Англија Евертон се огласи со официјално соопштение за Гомеш

Евертон се огласи со официјално соопштение за Гомеш

Eдна од главните теми во спортските медиуми од вчера е тешката повреда на Андре Гомеш.

Евертон после операцијата направена на Гомеш попладнево соопшти дека таа поминала во најдобар ред.

„Операцијата помина успешно. Гомеш ќе се опоравува во болницата пред да почне со рехабилитација под будно око на медицинскиот тим на Евертон. Во името на Андре и клубот се заблагодаруваме на Евертон и целата фудбалска фамилија на пораките кои ги пристигнуваа“,порачаа од Евертон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …