Дома Трансфер зона Евертон призна: Преговараме за трансфер на Волкот

Евертон призна: Преговараме за трансфер на Волкот

0

Менаџерот на Евертон, Сем Алардајс потврди дека клубот води преговори со Арсенал за трансфер на англискиот репрезентативец, Тео Волкот.

28-годишниот крилен напаѓач оваа сезона ретко добива шанса во првиот тим на „топџиите“, па реши да ја промени средината.

Волкот цели 12 години е на „Емирати“, но најверојатно во јануарскиот преоден рок ќе се радели со „топџиите“.

„Сите знаете за нашиот интерес за Тео Волкот. Преговорите се во тек и доколку успееме да го донесеме ќе биде фантастично. Не станува збор за позајмица, туку за перманентен трансфер“, потврди Алардајс.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шпанците најавуваат сензација: Реал Мадрид тргнува по – Златан Ибрахимовиќ!?

Oсум часа и една минута Реал не постигна гол пред тоа конечно да го направи против Леванте…