Дома Трансфер зона Евертон го сака голгетерот на Аталанта

Евертон го сака голгетерот на Аталанта


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Евертон игра катастрофална сезона и се бори за опастанок во Премиер лигата, па сака да го засили тимот во зимскиот преоден рок.

Приоритет е засилување на нападот, а прва желба е голгетерот на Аталанта, Дуван Запата.

31-годишниот Запата блескаше минатите сезони во Аталанта, но оваа сезона падна во втор план и има само еден гол во Серија А.

Поради тоа италијанскиот клуб е спремен да го продаде, а Евертон спрема понуда од 15 милиони евра.

Евертон оваа сезона има големи проблеми со реализацијата и постигна само 15 гола на 19 меча во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Преку Инстаграм побара клубот да го пушти во Арсенал

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Брајтон веќе одби две понуди од Арсенал за М…