Дома Останати Кошарка НБА Дурант одигра страшен натпревар, Бруклин и без Ирвинг и Харден дојде до 3:2! 🎥

Дурант одигра страшен натпревар, Бруклин и без Ирвинг и Харден дојде до 3:2! 🎥

Koшаркарите на Бруклин дојдоа до ново водство во плеј-оф серијата со Милвоки (3:2) откако и покрај повредите на Харден и Ирвинг ја добија петтата пресметка со 114:108.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Најзаслужен за победата на Бруклин беше Кевин Дурант. Изгледаше дека Бруклин не можат да победата кон средината на третиот период „бакси“ имаа предност од 74:57, меѓутоа тогаш Бруклин предводен од Дурант се разбуди и направи целосен пресврт и дојде до убедлива победа.

Средбата Дурант ја заврши со 49 поени, 17 скока и 10 асистенции. Треба да се спомене дека ги одигра сите 48 минути и воопшто не седна на клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …