Дома Топ вести Дрогба настапи на натпревар со легендите на Марсеј и постигна хет-трик 🎥

Дрогба настапи на натпревар со легендите на Марсеј и постигна хет-трик 🎥

Култниот стадион „Велодром“ вчера ги пречека големите ѕвезди на светскиот фудбал, но дел од хуманитарниот меч беа ѕвезди од други спортови.

Во хуманитарниот натпревар играа легендите на Марсеј и екипата на УНИЦЕФ која од клупата ја водеше Арсен Венгер. На крајот легендите славеа со 7:4.

Главниот збор на натпреварот го имаше славниот Дидиер Дргоба кој постигна хет-трик и секако не можеше да не прослави со неговото лизгање на колена што со години беше негов препознатлив знак.

Убав гол постигна Бено Шерју, а помеѓу стрелците беа уште Роберт Пирес, Газика Мендиета, Фабрицио Раванели, Луис Саха…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …