Дома Македонски спорт Мак фудбал Дресот на капитенот на Работнички на аукција, парите ќе се донираат за погодените од земјотресите во Турција и Сирија

Дресот на капитенот на Работнички на аукција, парите ќе се донираат за погодените од земјотресите во Турција и Сирија


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


ФК Работнички се вклучи во акцијата на Европската асоцијација на клубови (ЕКА) за собирање на финансиски средства за помош на погодените подрачја во катастрофалните земјотреси во Турција и во Сирија.

Клубовите членки на ЕКА на ауција ќе дадат дресови од повеќе од 200 фудбалери, а собраните средства ќе бидат донирани.

ЕКА за овој проект има соработка со MatchWornShirt (MWS) и ауцијата ќе биде спроведена онлајн на следниот сајт  www.matchwornshirt.com/eca, од 3 јуни (14.00 CET) до 17 јуни (14.00 CET).

ФК Работнички за оваа акција на ЕКА го донираше дресот на капитенот Крсте Велкоски и за него ќе може да се наддава на следниот линк

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи се пофали со засилување од Гана

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Тимот на Шкуп…