Дома Фудбал Останато Драма каква што не се памети: Ваква ситуација никогаш претходно немало на ЕП

Драма каква што не се памети: Ваква ситуација никогаш претходно немало на ЕП

По победата на Белгија над Романија, се случи ситуација каква што досега не сме виделе во историјата на европските првенства по два одиграни натпревари во групата.

Освен што сите се израмнети, сите имаат шанса да напредуваат, голема е веројатноста дека ќе имаме три селекции од оваа група кои ќе одат во нокаут фазата, а само една ќе отпадне. Во најтешка ситуација е Украина која мора да оди на победа против Белгија бидејќи во спротивно ќе зависи како ќе заврши дуелот помеѓу Романија и Словачка. Ќе потсетиме, место во осминафиналето обезбедуваат најдобрите четири третопласирани репрезентации од групите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Дуелите од последното коло во групата „Е“ се играат во среда со почеток од 18 часот.

Покрај оваа група неизвесност има и во останатите бидејќи само три селекции досега (Германија, Шпанија и Португалија) го обезбедија местото во осминафиналето. Единствена репрезентација која е елиминирана е Полска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…