Дома Фудбал Англија До сега необјавени снимки: Реакцијата на играчите на Тотенхем кога заминува Покетино, а доаѓа Мурињо (ФОТО+ВИДЕО)

До сега необјавени снимки: Реакцијата на играчите на Тотенхем кога заминува Покетино, а доаѓа Мурињо (ФОТО+ВИДЕО)

Жозе Мурињо седна на клупата на Тотенхем во ноември минатата година.

Португалскиот стратег во Тотенхем го наследи Маурисио Покетино кој си замина после пет години во клубот, тој потег на раководството бил шокантен за играчите.

Во документарецот на „Амазон“ „Се или Ништо“ прикажан е моментот кога играчите дознаа дека Покетинот е отпуштен, како и нивните реакции кога Жозе пристигнувал во клубот.

„Мораме да го направиме она што е најдобро за клубот. Времето ќе покаже дали сме направиле добра одлука“, порчува во документарецот првиот човек на Тотенхем, Даниел Леви.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тухел потврди: Мбапе ќе биде во тимот за Аталанта

ПСЖ и Аталанта вечерва од 21 часот го играат својот четвртфинален натпревар во ЛШ. Со тој …