Дома Фудбал Останато Досадно му е во пензија: Снајдер тренира и преговара со Утрехт

Досадно му е во пензија: Снајдер тренира и преговара со Утрехт

Холандските медиуми објавија дека прославениот холандски фудбалер Весли Снајдер се враќа на терените.

Првите информации стигнаа пред неколку дена, а сега стигна потврда дека Снајдер почнал со тренинзи.

Притоа, веќе започнал преговори со Утрехт каде треба да потпише договор доколку успее да достигне оптимална физичка форма до почетокот на сезоната во Холандија.

Тоа сигурно нема да биде лесно. Се сеќаваме дека Снајдер почна да ужива во пензија и пушти стомаче.

Снајдер има 36 години, роден е во Утрехт и верува дека ќе може да ја врати физичката форма. Тренира по посебна програма до 27 јули, а потоа треба да им се приклучи на новите соиграчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Без голови на „Енфилд“, Јунајтед останува на врвот🎥

Големото англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед заврши без победник и без гол…