Дома Трансфер зона Дортмунд на чекор од уште еден талент на Манчестер Сити

Дортмунд на чекор од уште еден талент на Манчестер Сити

Талентот на Манчестер Сити, Џерард Брааф наскоро ќе потпише договор со Борусија Дортмунд, пренесува новинарот Фабрицио Романо.

19-годишниот крилен напаѓач веќе ги договорил личните услови со „милионерите“, а двата клуба ги договараат последните детали.

Брааф минатата сезона играше со младинскиот тим на Сити, а претходно беше на позајмица во Удинезе каде постигна 4 гола во Серија А.

Како што е познато претходно Дортмунд го донесе Џејдон Санчо како талент од Сити, кој блесна во дресот на „милионерите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер го претстави Андре Онана

Италијанскиот вицешампион откако го ангажираше Ромелу Лукаку денес го претстави и голманот…