Дома Трансфер зона Дортмунд во Милан ја најде замената за Санчо

Дортмунд во Милан ја најде замената за Санчо

Борусија Дортмунд е во напредни преговори со Манчестер Јунајтед за трансфер на Џејдон Санчо.

Двете страни се блиску до договор, а Дортмунд од продажбата на Санчо ќе инкасира 75 милиони фунти.

„Билд“ пренесува дека „милионерите“ веќе започнале да бараат замена за Англичанецот, а прва мета е Рафаел Леао од Милан.

Младиот Португалец игра солидно, но Милан е спремен да го продаде за да инвестира во нов напаѓач.

„Росонерите“ за неговата слобода бараат 30 милиони евра, сума која Борусија е спремна да ја плати, но треба да се избори со конкуренцијата бидејќи интерес за Леао покажуваат уште Вулверхемптон и Евертон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи му го нуди Канте на Арсенал

Францускиот репрезентативец Нголо Канте во зимскиот преоден рок би можел да го напушти Чел…