Дома Останати Кошарка Дончиќ ја прекина серијата на Нетси, одлична ноќ и за Јокиќ

Дончиќ ја прекина серијата на Нетси, одлична ноќ и за Јокиќ

Серијата на Бруклин од осум победи во низа и дојде крајот, а “виновен“ е одличниот Лука Дончиќ.

Далас стига до победата со резултат 98:115, а Дончиќ повторно беше на своето ниво со 27 поени, шест скокови и седум асистенции.

Кај поразените се издвои Харден со 29 поени, но тоа на крајот не беше доволно за неговиот тим.

Никола Јокиќ повторно беше брилијантен. Стигна до нов трипл-дабл. Српскиот кошаркар постигна 19 поени, 13 асистенции и запиша 11 скокови во победата на Денвер над Оклахома со 96:126.

На победите им се врати и Јута Џез совладувајќи го Орландо на гостувањето со 109:124. Никола Вучевиќ постигна 34 поени, а гостите до триумфот ги предводеше Мичел со 31 поен.

Резултати:

Бруклин – Далас 98:115
Оклахома – Денвер 96:126
Орландо – Јута 109:124
Њујорк – Индијана 110:107
Сан Антонио – Њу Орлеанс 117:114
Вашингтон – Минесота 128:112
Филаделфија – Кливлент 109:112 (p)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…