Дома Видео Дончиќ понижи противнички кошаркар, па му се изнасмеа 🎥

Дончиќ понижи противнички кошаркар, па му се изнасмеа 🎥

Лука Дончиќ продолжи со одличните настапи и во изминатата вечер забележа трипл-дабл со кој го прескокна Леброн Џејмс (ТУКА).

Во овој натпревар словенечкиот кошаркар имаше и еден напад во кој буквално си поигра со центарот на Торонто Јакоб Пелтл. Со серија финти Дончиќ дојде до рекетот каде што беше Пелтл, а тогаш го започне „шоуто“ со кое го „полуде“ Пелтл.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Дончиќ на крајот и поентираше, а потоа и со насмевка не го криеше задоволството од успешниот напад.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кошаркарите на Далас натпис на српски јазик испратија провокација до Јокиќ 🎥

Лука Дончиќ игра уште една одлична сезона во дресот на Далас Маверикс, а како што стојат р…