Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ не заборава: Постигна победнички кош, па го исмеа Дивац 🎥

Дончиќ не заборава: Постигна победнички кош, па го исмеа Дивац 🎥

Лука Дончиќ ја потврди победата на Далас против Сакраменто (107:103) на гости со поените од линијата за слободни фрлања, последниот поен Дончиќ го посвети на поранешниот кошаркар Владе Дивац.

По кошот, Дончиќ се сврте кон Дивац, покажа со прстот и дофрли нешто кон него, а подоцна на сите од клупата им порача: „Требаше мене да ме избере“.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ќе потсетиме, во 2018 година, Сакраменто го имаше вториот пик на НБА драфтот, но наместо Дончиќ, на инсистирање на Дивац го избра Марвин Бегли кој сега игра во Вашингтон и не се истакнува премногу. Очигледно е дека Лука не го заборавил тоа. Дончиќ на овој меч постигна 26 поени, девет скока и имаше одлични 12 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Грабеж во Англија: Хрвати го ограбиле најскапиот фудбалер на Њукасл!

Хрватски државјани на возраст од 22, 27, 31 и 42 години биле приведени во Англија како осо…