Дома Останати Кошарка Дончиќ: Коленото ми беше полошо, не можев и да дишам…

Дончиќ: Коленото ми беше полошо, не можев и да дишам…

Лука Дончиќ го водеше Далас до нова победа победа против Клиперс со која Мавс го вратија водството во серијата (3:2).

Дончиќ иако одигра одличен натпревар во кој постигна 35 поени и додаде 10 асистенции имаше потешкотии со болки во коленото, но и при дишењето.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Не можев да дишам низ нос, па мораше да издувам неколку пати. Коленото ми е полошо по мечот, меѓутоа ќе направам се што е до мене за да бидам подготвен. Воопшто не е лесно, но ќе дадам се од себе да му помогнам на тимот“, изјави Дончиќ.

Веќе во следниот натпревар во кој играат пред домашната публика Дончиќ и Далас ќе можат да прослават и пласман во следната рунда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Се подготвува потрес во НБА: Леброн станува соиграч на Дончиќ и Ирвинг?!

Според последните информации кои се појавија во медиумите во САД, Леброн Џејмс заедно со н…