Дома Видео Дончиќ жонглираше, па погоди од позади кош 🎥

Дончиќ жонглираше, па погоди од позади кош 🎥

Лука Дончиќ одигра уште еден одличен натпревар за Далас постигнувајќи 32 поени, но остана под неговиот просек на асистенции. Словенецот подели четири асистенции.

Во натпреварот Лука го покажа стандардниот репертоар на импресивни потези, а најлудиот го изведе пред да дуелот да започне.

Додека од загревањето одеше кон соблекувалната Дончиќ жонглираше со кошаркарската топка како да е фудбалска, за потоа да се сврти и од огромна далечина да поентира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите🎥

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите Коби Брај…