Дома Видео Дончиќ е вистинско чудо: Изведе магична асистенција кога мечот се решаваше 🎥

Дончиќ е вистинско чудо: Изведе магична асистенција кога мечот се решаваше 🎥

Лука Дончиќ продолжува да прикажува фантастични настапите во дресот на Далас Маверикс.

Во последниот натпревар во кој Далас по продолженија славеше против Милвоки со 136:132 Дончиќ забележа нов трипл-дабл што за него беше 25. оваа сезона. Со тоа Дончиќ стана најмладиот кошаркар кој стигнал до оваа бројка трипл-дабл учинок.

Посебно Лука воодушеви кога во финишот кога се одлучуваше натпреварот тој изведе еден маестрална асистенција која Клебер знаеше да ја искористи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бостон намали на 3:2 против Мајами и остана во игра за големото финале 🎥

Кошаркарите на Бостон Селтикс синоќа го совладаа Мајами Хит со 121:108 и со тоа намалија н…