Дома Македонски спорт Мак фудбал Донирајте и добијте го дресот со кој Пандев го одигра 100-тиот натпревар за Македонија! (ФОТО)

Донирајте и добијте го дресот со кој Пандев го одигра 100-тиот натпревар за Македонија! (ФОТО)

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев уште еднаш покажа дека сака да помага.

Неодамна Пандев објави дека ќе го донира дресот со кој го одигра 100. натпревар во дресот на Македонија и средствата ќе ги донира за болницата 8. септември во Скопје.

Сега е објавен и начинот на кој ќе се одвива оваа акција.

Пандев ја стартуваше акцијата и во неа ќе може да учествува секој кој ќе донира пет евра на крајот еден среќен добитник ќе го добие дресот.

Линкот за учество можете да го пронајдете на Инстаграм профилот на Пандев. Наградната игра ќе трае уште шест дена.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Лозана пресуди: Вардар незаконски го добил Максимов!

Литванскиот Тракаи три години водеше судска војна со Вардар за Максим Максимов, а сега е с…