Дома Видео Доказ дека фудбалот е повеќе од игра! (видео)

Доказ дека фудбалот е повеќе од игра! (видео)

Во фудбалот често можат да се видат потези за секоја пофалба, а еден таков направи и голманот на Пењарол, Кевин Даусон.

Даусон после завршувањето на мечот се врати на голот со еден навивач со Даунов синдром и му бранеше пенал.

Навивачот постигна гол и го прослави со голема поддршка од трибините.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Гестот на Гризман од тунелот на „Ванда Метрополитано“ дополнително ќе го испровоцира Симеоне

Барселона во дербито со минимални 0:1 го победи Атлетико Мадрид. Голот го постигна Меси, а…