Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Додека УЕФА ја спрема санкцијата, клубот на Даку најави казна

Додека УЕФА ја спрема санкцијата, клубот на Даку најави казна

И понатаму има реакции поради скандалозното однесување на албанскиот репрезентативец, Мирлинт Даку по натпреварот против Хрватска.

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) отвори истага против Даку, кој во меѓувреме се извини за потегот, но тоа нема да го спаси од санкција.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Даку си дозволи да испрати навредливи пораки. Нашиот клуб ја прифаќа одговорноста за тоа што се случи. Рубин Казан е тим кој секогаш се придржува до принципите за еднаквост и категорично ги осудува сите видови на дискриминација, па против фудбалерот ќе бидат преземени дисциплински и финансиски санкции“, соопшти Рубин Казан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Бабунски со прекрасен гол дебитираше за Данди🎥

Четворицата македонски интернационалци кои настапуваат во Шкотска, попладнево забележаа по…