Дома Трансфер зона Договорен трансферот на Алкантара!

Договорен трансферот на Алкантара!

Tијаго Алкантара по се изгледа ќе стане нов играч на Ливерпул.

„The Athletic“ објави ексклузивна информација дека Ливепрул се согласил да плати 30 милиони евра за трансферот на шпанскиот играч и дека наскоро се би требало да биде официјално потврдено.

Преговорите за трансфер на 29 годишниот фудбалер траеа долго. На крајот успешно беа завршени и Алкантара ќе се пресели на „Енфилд“.

Шпанскиот фудбалер во изминатите седум години го носеше дресот на Баерн. Освои се со германскиот клуб за кој одигра 235 натпревари и постигна 31 гол.

Алкантара сигурно ќе биде големо засилување за Јирген Клоп кој на тој начин ќе добие дополнителна ширина на средината на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата од Серија А се сели кај Алиоски

Ѕвездата на Удинезе и аргентински репрезентативец, Родриго де Паул е блиску до трансфер во…