Дома Фудбал Останато Добра вест: Ќе има ТВ пренос од фудбалското првенство во Саудиска Арабија

Добра вест: Ќе има ТВ пренос од фудбалското првенство во Саудиска Арабија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Српската телевизија „Спорт Клуб“ пренесува добри вести за љубителите на фудбалот. Имено, од недела натпреварите од Саудиска Арабија каде што оваа година игра Кристијано Роналдо ќе може да се следат на оваа телевизија.

Нормално дека главната причина за преност е Роналдо кој од пред неколку недели официјално се пресели во Ал Наср.

Роналдо веќе го одигра првиот натпревар во Саудиска Арабија, но тоа беше како дел од комбинираниот тим на Ал Хилал и Ал Наср вчера против ПСЖ.

Првиот натпревар на Роналдо во дресот на Ал Наср ќе биде во недела кога овој тим игра против Ал Итифак на Дарко Велковски. Натпреварот се игра во 18:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…