Дома Топ вести Ди Марцио: Де Лихт го избрал новиот клуб – имаме изненадување!

Ди Марцио: Де Лихт го избрал новиот клуб – имаме изненадување!

Изгледа дека Матијас Де Лихт конечно избрал каде ќе ја продолжи кариерата!

Како вчера доцна вечерта објави реномираниот италијански новинар Џанлука Ди Марцио, Де Лихт кариерата нема да ја продолжи во Барселона, туку во Пари Сен Жермен!

Ди Марцио објави дека менаџерот на Де Лихт, Мино Раиола ќе отпатува во Париз во наредните денови каде што ќе ги договори сите детали околу трансферот и 19 годишниот фудбалер ќе го облече дресот на клубот од Париз!

Ова е прилично изненадување, затоа што во фудбалската јавност преовладуваше мислењето дека Де Лихт ќе се пресели во редовите на Барселона која, но очигледно младиот фудбалер имал други планови.

Очекувањата се ПСЖ за услугите на Де Лихт да плати сума помеѓу 75 и 80 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Новак Ѓоковиќ денес е најдобар тенисер на светот и објави интересно видео од своите почето…