Дома Трансфер зона Ди Марија со еден потег го откри новиот клуб

Ди Марија со еден потег го откри новиот клуб

Анхел ди Марија ова лето сигурно ќе го напушти ПСЖ, а кариерата најверојатно ќе ја продолжи во Серија А.

Веќе извесно време медиумите шпекулираат дека најсериозен интерес за него покажува Јувентус и Ди Марија може да се пресели во Торино како слободен агент.

Ди Марија со еден потег на социјалните мрежи ги засили шпекулациите, откако стави „лајк“ на новиот дрес на Јувентус.

Јувентус денес го промовираше дресот за следната сезона, а Аргентинецот даде до знаење дека му се допаѓа.

Медиумите овој потег го толкуваат како знак дека Ди Марија ќе го носи тој дрес следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…